Emlakçılık Sertifikası

Emlakçılığın eğitimini doğru şekilde almak çok önemlidir. Emlakçılık eğitimi biraz kısa sürmekte ama size gerekli olan gereksinimleri size kazandırmakla yükümlüdür. Gayrimenkul ve emlak kelimeleri sertifika anlamında eşdeğer kullanıma sahiptir. Emlak ofisi ve emlak danışmanlık ofisi açmak için gerekmekte olan eğitimi ve hepsini yapmak için en gerekli olan emlakçılık(gayrimenkul) sertifikası lazımdır.  Emlak sertifikası nasıl alınır diye soracak olursanız ilk olarak kursu başarılı bir şekilde bitirip sonrasında kurs bitirme sınavına girip başarılı olduğunuz takdirde alabilirsiniz. Bu kursun temel emlakçılık kursu dediğimiz kursa göre süresi daha az olmakla birlikte eğitimin gereksinimleri biraz daha yüksek olmaktadır. Kursa katıldınız ve kursiyerlere gayrimenkul danışmanlığı eğitimi sonrasında emlakçılık(gayrimenkul) sertifikası verilmektedir. Bu sertifikayı aldığınız takdirde sertifikayı kullanarak yeni iş yeri açabilir ya da herhangi bir emlakçılık dalındaki iş yerleri ile çalışabilmektesiniz. Emlakçılık kursundaki amaç gayrimenkul danışmanlığı eğitimi programında size emlak sektörünün yatırım ve pazarlama işleri ile ilgili bilgilerinin edilmesi ve uygulama becerisi kazandırmak amaçlı size bu eğitimi vermektir. Peki bu emlak sertifikası ne işe yarar? Kurs programı sonunda katılacağınız kursun bitirme sınavında başarılı olursanız alacağınız sertifika kurs bitirme belgesi olacağı için tüm Türkiye de geçerli olmakla birlikte tüm özel ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Emlakçılık Kursu kayıt sırasında eğer yurt dışında da kullanmak istediğini belirtiğiniz takdirde kurumumuz size kendi aracılığı ile gerekli tüm işlemleri yapmaktadır. Bu eğitimin size kazandıracağı nitelikler şöyledir;

  • Kiracı adaylarının durumları hakkında ekonomik sosyal durumlarını öğrenip mülk sahibine veya vekillere gerekli bilgiyi vermek.
  • Belli bir arsa alındıktan sonra kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapmak konusunda danışmanlık hizmeti vermekle birlikte seçenekler ve karşılaştırmalı örnekler sunup müşterinin kafasının karışıklığının giderilmesi hedeflenir.
  • Kooperatif kurulmasında yardımcı olur ve Pazar araştırmaları yapar.
  • Proje yapımlarında pazarlamayı kolaylaştırıcı ve pratikleştirmeye yönelik önerilerde bulunma.
  • Noterdeki emlak işlerinin doğru düzgün yapılmasında yardımı dokunur.
  • Müşterinizin adına beyanname doldurmak.
  • Tapı sicil müdürlüklerinde yapılan işlemlerde ipotek, satış ve miras yoluyla geçmekte ilgili olan tüm işlemlerce aracılık eder.
  • Kooperatife arsa veya üye bulma konusundaki çalışmalar yapmakta yardımcı olur.
  • Kira sözleşmesi hazırlamada kendini geliştirir.

 

Bayilik Başvurusu
Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi Gayrimenkul Danışman Eğitimi